Fotowoltaika

Bazujący na efekcie fotoelektrycznym system wykorzystujący promieniowanie słoneczne do wytwarzania energii elektrycznej. Dzięki panelom fotowoltaicznym i zastosowaniu urządzeń zwanych falownikami energia słoneczna przekształcana jest w prąd elektryczny stały i kolejno generowany jest prąd zmienny zasilający już nasze urządzenia, umożliwiający ogrzewanie domu czy też podgrzewanie wody.

W fotowoltaice zdecydowanie ważnym aspektem jest dostęp do światła słonecznego, dlatego też ważne jest, aby panele fotowoltaiczne były montowane na dachu lub gruncie od strony południowej. W przypadku instalacji dachowej ważny jest kąt nachylenia dachu i oczywiście sama konstrukcja. Z kolei instalacja gruntowa musi być usytuowana w odpowiednio nasłonecznionym miejscu często na podwyższeniu tzw. wysięgnikach, dzięki którym instalacja położona jest na wysokości około 1,5m. co zwiększa jej efektywność.

Bez względu na zmiany, które przyniesie przyszłość, a w tym stale rosnące ceny prądu, właściwie dobrana konstrukcja fotowoltaiczna pozwoli zyskać nie tylko niezależność energetyczną, ale również długoterminowe oszczędności i bezcenne bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami!

Przykładowa kalkulacja dotyczy rozwiązania montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu dwuspadowym z ekspozycją południową dachu krytego blachodachówką.

Kalkulacja zawiera: opinię i wyłącznik p.poż (dot. Instalacji pow. 6,5 kW), zgłoszenie mikro-instalacji do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, uruchomienie instalacji, monitoring funkcjonowania sieci do 2 lat z możliwością przedłużenia. Dane na dzień 06.04.2022

Z ulgi mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele budynku jednorodzinnego którzy opodatkowują swoje dochody według skali podatkowej lub według jednolitej 19% stawki podatku liniowego oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Posiadacze budynku bez prawa własności nie mogą odliczyć ulgi. Dane na dzień 06.04.2022

Wszelkie aktualne informacje o ulgach, dotacjach i warunkach ich przyznawania znajdą Państwo na stronach rządowych:

https://www.podatki.gov.pl/pit/ulgi-odliczenia-i-zwolnienia/ulga-termomodernizacyjna/

Wyrażam zgodę na przekazywanie mi przez MEB Technical sp. z o.o. w opolu treści marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez MEB Technical sp. z o.o., na podany przeze mnie numer telefonu oraz mail.

DOM JEDNORODZINNY

MEB ID 1

Rodzina 3 osobowa 

Instalacja o mocy

3,33 kWp = 17 000 zł*

Po odliczeniu ulgi termomodernizacyjnej

Cena ostateczna*
14 100 zł

DOM JEDNORODZINNY

MEB ID 1

Rodzina 3 osobowa 

Instalacja o mocy

3,33 kWp = 17 000 zł*

Po odliczeniu ulgi termomodernizacyjnej

Cena ostateczna*
14 100 zł