MEB GROUP
ZMIENIA
ENERGETYKĘ

FIRMA WDRAŻA ŚWIATOWE ROZWIĄZANIA NA POLSKIM RYNKU W ZAKRESIE ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII, MAGAZYNOWANIA ORAZ ZARZĄDZANIA NIĄ W POŁĄCZENIU ZE SZTUCZNĄ INTELIGENCJĄ.

Firma, działając na arenie międzynarodowej jako lider, prekursor i trendsetter w zakresie najnowszych rozwiązań z zakresu OZE, jako pierwsza przyłączyła do polskiego systemu energetycznego przemysłowy magazyn energii w nagrodzonej Noblem technologii jonowo – litowej. Tym samym powstała, w połączeniu z OZE, pierwszą „zielona wyspa energetyczna” w kraju.
Za nazwą MEB kryją się dwaj wspólnicy Damian Koziol i Michał Bielecki, którzy, realizując kolejne projekty, udowadniają, że praktycznie każdy zakład, kompleks hotelowy, centrum handlowe bądź dyskont i nawet wspólnota mieszkaniowa lub dom jednorodzinny może być w dużej mierze samowystarczalny energetycznie. Przykładem tego jest pionierskie rozwiązanie ekologiczno-energetyczne przy zespole obiektów pałacowych i przypałacowych w Kamieniu Śląskim, gdzie firma stworzyła tzw. ,,Zieloną Wyspę Energetyczną“. Połączono w niej wytwarzanie energii z instalacji PV z wysokowydajnym przemysłowym magazynem energii o pojemności 670 kWh – w przyszłości będzie go można jeszcze rozbudować. Zielona energia wytworzona podczas dnia jest zużywana bezpośrednio w obiektach kompleksu, a nadwyżki w produkcji zielonej energii trafiają nie do sieci energetycznej, tylko do magazynu energii, który po zmierzchu zasila cały obiekt. To absolutnie innowacyjne rozwiązanie i zarazem wzór, jak zasilać dzisiaj duże obiekty produkcyjne, handlowe lub turystyczne.

Godnym dodatkowej uwagi jest fakt, że instalacja w Kamieniu Śląskim wykorzystuje lokalnie wyprodukowaną ekoenergię do ładowania pojazdów o napędzie elektrycznym – nie ma potrzeby pobierania prądu przez samochód z publicznej sieci energetycznej zasilanej głównie z wysoko emisyjnych elektrowni węglowych. Myślą firmy jest, aby takie pionierskie i modelowe rozwiązania znalazły zastosowanie na terenie całej Polski oraz przyczyniły się do zwiększenia stabilności systemu elektroenergetycznego i bezpieczeństwa energetycznego kraju.
Prezesi firmy już wielokrotnie udowodnili na podstawie precyzyjnych wyliczeń podsumowujących pracę instalacji OZE z magazynami energii, że tego rodzaju światowe rozwiązania mają nie tylko głęboki sens techniczny, ekologiczny i społeczny, ale przede wszystkim ekonomiczny. Technologie łączące produkcje zielonej energii z jej magazynowaniem stosowane przez MEB zwracają się inwestorom nawet w 6 lat. Tak więc, w dobie drastycznych wzrostów cen energii takie rozwiązania są wręcz pożądane i niezbędne.

Przykładowa kalkulacja dotyczy rozwiązania montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu dwuspadowym z ekspozycją południową dachu krytego blachodachówką.

Kalkulacja zawiera: opinię i wyłącznik p.poż (dot. Instalacji pow. 6,5 kW), zgłoszenie mikro-instalacji do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, uruchomienie instalacji, monitoring funkcjonowania sieci do 2 lat z możliwością przedłużenia. Dane na dzień 06.04.2022

Z ulgi mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele budynku jednorodzinnego którzy opodatkowują swoje dochody według skali podatkowej lub według jednolitej 19% stawki podatku liniowego oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Posiadacze budynku bez prawa własności nie mogą odliczyć ulgi. Dane na dzień 06.04.2022

Wszelkie aktualne informacje o ulgach, dotacjach i warunkach ich przyznawania znajdą Państwo na stronach rządowych:

https://www.podatki.gov.pl/pit/ulgi-odliczenia-i-zwolnienia/ulga-termomodernizacyjna/

DOM JEDNORODZINNY

MEB ID 1

Rodzina 3 osobowa 

Instalacja o mocy

3,33 kWp = 17 000 zł*

Po odliczeniu ulgi termomodernizacyjnej

Cena ostateczna*
14 100 zł

DOM JEDNORODZINNY

MEB ID 1

Rodzina 3 osobowa 

Instalacja o mocy

3,33 kWp = 17 000 zł*

Po odliczeniu ulgi termomodernizacyjnej

Cena ostateczna*
14 100 zł