Opolscy elektrycy MEB Group przyczynili się do otwarcia nowego lotniska w Berlinie

Oddalone od Opola o ok. 4 godziny drogi nowe berlińskie lotnisko BER zostało po wielu latach opóźnień budowlanych oddane do użytku. W ostatnich miesiącach budowy główny wykonawca prac elektrycznych na tym lotnisku skorzystał ze wsparcia specjalistów MEB Group wywodzących się z naszych opolskich okolic. Prawie 20 osobowa grupa doświadczonych elektryków sprawdzała zgodność instalacji z planem, wykonywała pomiary i protokoły zdawczo-odbiorcze, poprawiała znalezione usterki i braki. Efektem końcowym tych prac było dopuszczenie tego lotniska do normalnego użytkowania.Wywodzący się z MEB Group elektrycy to doświadczona grupa, która przed kilkoma laty od początku prac była obecna przy budowie nowego terminal lotniska w Wiedniu. 

Ten terminal został oddany w terminie. Często jednak, tak jak przy budowie cyfrowego serca Niemiec, czyli centrum obliczeniowo-serwerowego firmy Telekom koło Magdeburga wzywani są by dokonać tego, z czym nie poradziły sobie inne firmy.  Pracownicy MEB Group działają stale na terenie Niemiec, Austrii i Polski a także okresowo na terenie innych państw takich jak Wielka Brytania, Holandia, Węgry, Czechy czy nawet Meksyk. Dział elektrotechniki i montażu MEB Group stale się rozrasta, mimo wszystkich ograniczeń związanych z pandemią. Firma zapewnia  całoroczne zatrudnienie dla wszystkich grup montażowych  niezależnie od pogody i ma zawsze otwarte drzwi dla fachowców szukających nowych wyzwań i dla absolwentów szkół kierunkowych.

Przykładowa kalkulacja dotyczy rozwiązania montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu dwuspadowym z ekspozycją południową dachu krytego blachodachówką.

Kalkulacja zawiera: opinię i wyłącznik p.poż (dot. Instalacji pow. 6,5 kW), zgłoszenie mikro-instalacji do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, uruchomienie instalacji, monitoring funkcjonowania sieci do 2 lat z możliwością przedłużenia. Dane na dzień 06.04.2022

Z ulgi mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele budynku jednorodzinnego którzy opodatkowują swoje dochody według skali podatkowej lub według jednolitej 19% stawki podatku liniowego oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Posiadacze budynku bez prawa własności nie mogą odliczyć ulgi. Dane na dzień 06.04.2022

Wszelkie aktualne informacje o ulgach, dotacjach i warunkach ich przyznawania znajdą Państwo na stronach rządowych:

https://www.podatki.gov.pl/pit/ulgi-odliczenia-i-zwolnienia/ulga-termomodernizacyjna/

DOM JEDNORODZINNY

MEB ID 1

Rodzina 3 osobowa 

Instalacja o mocy

3,33 kWp = 17 000 zł*

Po odliczeniu ulgi termomodernizacyjnej

Cena ostateczna*
14 100 zł

DOM JEDNORODZINNY

MEB ID 1

Rodzina 3 osobowa 

Instalacja o mocy

3,33 kWp = 17 000 zł*

Po odliczeniu ulgi termomodernizacyjnej

Cena ostateczna*
14 100 zł